depresja

O depresji mówi się bardzo dużo, chociażby poprzez kampanie, których celem jest uświadamianie społeczeństwa w zakresie przeciwdziałania i rozpoznawania objawów depresji. Tymczasem wciąż zdarzają się osoby, które nie do końca zdają sobie sprawę, że sami dotknięci są tą podstępną i dość trudną do wyleczenia chorobą. Jakie objawy u siebie lub u bliskich powinny nas zaniepokoić? Co wówczas zrobić? O tym mówi przedstawiciel https://www.mywayclinic.online/pl.

Pierwsze objawy depresji

Pierwsze objawy tego, że zmagamy się z zaburzeniami depresyjnymi bywają bardzo często trudne do zauważenia i dopiero z perspektywy czasu uświadamiamy sobie, z czym mieliśmy do czynienia. Do najczęściej zgłaszanych symptomów należą jednak: spadek nastroju, który nie mija bez względu na okoliczności, w jakich się znajdujemy, spadek zainteresowania dotychczasowymi sprawami, takimi jak nauka, praca, nasze pasje. Pojawiają się bóle głowy, problemy ze snem lub odwrotnie, nadmierna senność. Osoba cierpiąca na depresję zauważa u siebie także objawy ze strony całego ciała, zaczyna niekiedy podejrzewać u siebie różne choroby, które jednak nie mają potwierdzenia w badaniach lekarskich. Bardzo często to właśnie ten moment staje się pierwszym, w którym dotknięta osoba zaczyna rozważać zaburzenia depresyjne.

Konsultacja z psychologiem

Ludzie, którzy doświadczają depresji, bardzo często mają problem z podejmowaniem racjonalnych decyzji dotyczących swojego życia. Zgłoszenie się po poradę do psychologa lub psychiatry zajmuje im zwykle bardzo dużo czasu, niekiedy miesięcy, a czasem nawet i lat. Jednym z rozwiązań, które ułatwia nieco kontakt ze specjalistą, są jednak porady online. Tego rodzaju konsultacje odbywają się bezpośrednio między osobą zmagającą się z problemem, a psychologiem. W zależności od tego, jak takie wirtualne spotkanie jest zorganizowane, może ono odbywać się przez maile lub w rozmowie przez czat.

Inną, nieco bardziej wymagającą dla osoby zmagającej się z lękiem lub depresją, są konsultacje telefoniczne. Warto w tym momencie wyjaśnić, że takie rozmowy nie zastąpią koniecznej w tym przypadku terapii ani ewentualnej farmakoterapii, jednak mogą okazać się pomocne w przypadku załamania nastroju lub pojawienia się myśli samobójczych. Konsultacja ze specjalistą to z pewnością pierwszy krok w walce o swoje zdrowie.

1 KOMENTARZ

  1. Depresja to coraz to częściej diagnozowana choroba. Na szczęście jej leczenie i pomoc jest również bardzo popularna i mamy wiele możliwości szukania pomocy. Zarówno w gabinetach stacjonarnych, jak i online co znacznie ułatwia otrzymanie pomocy osobom chorym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here