prezent

Wielu rodziców zastanawia się, jaki prezent będzie odpowiedni dla ich dziecka. Czy powinni podążać za najnowszymi trendami, za pasją swojej pociechy, czy jednak postawić na praktyczne zastosowanie upominku. Z pomocą przyjść tutaj mogą różne rankingi lub inspiracje zaczerpnięte bezpośrednio ze stron producentów.

Doskonała zabawa… to podstawa!

Zależnie od wieku dziecka, dobrze jest dostosować prezent do jego umiejętności i obecnych możliwości. Dla dziecka do trzech lat, idealnym będzie upominek w formie zabawki edukacyjnej. Może to być np. wielofunkcyjna kostka edukacyjna, która z uwagi na swoje właściwości, będzie służyła maluchowi do rozwijania wyobraźni, poznawania kształtów i nauki wykorzystywania elementów ruchomych.

Kilkulatkowi z pewnością spodobają się różnego rodzaju gry planszowe dla dzieci, np. memory z kartami przedstawiającymi postacie z popularnej bajki ”Psi Patrol” lub tarcza z rzutkami. Tarcza przeznaczona dla najmłodszych wykonana jest z tego samego materiału, z którego tworzy się rzepy do butów. Podobnie kulki, które zastępują tradycyjne rzutki, posiadają przyczepne spody umożliwiające pozostanie ich na tarczy.

Rozwijanie pasji i kształtowanie osobowości

Kluczem udanego prezentu urodzinowego dla nieco starszego dziecka jest wzięcie pod uwagę jego pasji. Jeśli pociecha interesuje się np. piłką nożną, warto zainwestować w dobrej jakości piłkę oraz buty do gry. Jeśli natomiast ukochanym zajęciem dziecka są wszelkiego rodzaju prace plastyczne i artystyczne, idealnym prezentem będzie zestaw artystyczny ze stempelkami lub np. zestaw do tworzenia biżuterii.

Dzieci, które nie mają jeszcze sprecyzowanych zainteresowań, ale lubią zabawy i aktywność na świeżym powietrzu, na pewno ucieszą się z modnej hulajnogi w zestawie z kaskiem ochronnym, albo z wysokiej jakości plecaka, który będą mogły zabierać ze sobą na piesze wycieczki, czy to z rodzicami, czy do pobliskiego parku.

Dobry prezent na urodziny to nie tylko okazja do sprawienia przyjemności dziecku, ale również okazja do pokazania mu, że rodzice zwracają uwagę na jego potrzeby i pragną realizować jego pasje. Warto więc zrobić przemyślany zakup. Na początek konieczne będzie to, by odwiedzić sklep z zabawkami stacjonarnie lub online. Na miejscu dokonanie dobrego wyboru stanie się nieco prostsze.

5 KOMENTARZE

  1. Wszystko też zależy od wieku dziecka. Bo jednak małe dzieci będą zadowolone z zabawek a nastolatki nie koniecznie. Dla dzieci nieco starszych — nastolatków ciekawym prezentem może być zegarek lub biżuteria. Szczególnie dla dziewczynek. A wybór czegoś delikatnego jest ogromny.

  2. Dobrym pomysłem na prezent jest po prostu zapytanie osoby co chciałaby otrzymać. Każdy z nas ma inne zainteresowania wiec warto prezent dopasować do tego. Dzięki temu mamy szanse na trafienie z prezentem. Np mój syn chciał dostać struny do gitary basowej, ponieważ uczy się na niej grać i potrzebował kolejnego kompletu.

  3. Na pewno prezenty są bardzo ważne. Ale również fajnym prezentem będzie organizacja przyjęcia urodzinowego. Dzieci uwielbiają kolorowe dekoracje, balony i inne dodatki które całe przyjęcie sprawą wyjątkowym. Obecnie w Internecie takich dodatków jest bardzo dużo.

  4. Obecnie sklepy internetowe dają nam bardzo duże możliwości jeśli chodzi o prezenty. Ale najlepiej jest porozmawiać z dzieckiem i dowiedzieć się, o czym marzy. Na tej podstawie wybór prezentu będzie na pewno łatwiejszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here