Przyjęcie psiaka pod własny dach to spora odpowiedzialność. Pies nie powinien być podarowany komuś w prezencie, najlepiej adoptować go dla siebie, gdy ma się pewność, że poświęci mu się dostatecznie dużo czasu. Psy potrzebują dużo uwagi oraz miłości, aby mogły się prawidłowo rozwijać i przekonać się do ludzi. Wizyta w schronisku nigdy nie jest łatwa, ponieważ wiele psiaków czeka na adopcję, a z reguły można zdecydować się tylko na jednego, chyba że ktoś ma więcej przestrzeni w swoim domu i dużo czasu na opiekę nad psami.

Jak wygląda procedura adopcyjna?

Procedura adopcyjna nie jest zbyt skomplikowana. Osoby zainteresowane adopcją muszą oczywiście:

  • być pełnoletnie,
  • być przygotowani na przeprowadzenie ewentualnego wywiadu środowiskowego,
  • być przygotowani na podpisanie umowy adopcyjnej,
  • być przygotowani na ewentualne odwiedziny pracowników schroniska po podpisanej umowie.

Psy nie mogą być adoptowane po to, aby brały udział w nielegalnych walkach lub też polowaniach. Oddawane są one ludziom po to, aby towarzyszyć im na co dzień, zostają ich najlepszymi przyjaciółmi, o których należy się na co dzień troszczyć. Warto więc najpierw zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, takie jak smycz, kaganiec, czy też obroża, aby być w pełni przygotowanym na adopcję. Przed podpisaniem umowy należy umówić się z pracownikami schroniska na konkretny termin, aby obejrzeć psiaki gotowe na adopcję. Na sam koniec można podjąć finalną decyzję.

Można liczyć na pomoc przy adopcji

Adopcja psa nie musi być trudna, ponieważ zainteresowane osoby mogą oczywiście liczyć na profesjonalną pomoc, np. przy wypełnianiu formularza przed adopcją. Starsze osoby, które decydują się na adopcję często mają z tym spore problemy, jednak pracownik schroniska wszystko dokładnie wytłumaczy, tak aby w formularzu nie znalazło się miejsce na ewentualne błędy. Zawsze warto też przeprowadzić rozmowę z pracownikami schroniska, aby dowiedzieć się, które psy są gotowe do adopcji w pierwszej kolejności. Dzięki temu ostateczna decyzja może być łatwiejsza. 

1 KOMENTARZ

  1. Adoptując psa, warto również pomyśleć o zagospodarowaniu miejsca dla niego we własnym domu. Tak by pies wiedział, że to jego dom i ma w nim właśnie swoje miejsce. Obecnie mamy duży wybór legowisk, które na pewno świetnie się sprawdzą w tym wypadku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here