Przygarnięcie psa pod swój dach to marzenie wielu osób. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że na właścicielach psów ciąży mnóstwo obowiązków. Psy dzielą się jednak na różne gatunki, jednym z najciekawszych są psy pasterskie. Dorosłe psy potrafią ważyć nawet 40-60 kilogramów. Pasterska odmiana bardzo lubi długie wędrówki. Takie psy niezbyt szybko się męczą, potrafią wędrować w ciągu dnia przez wiele kilometrów. Są niezwykle miłe, nie przejawiają żadnych oznak agresji, dlatego też są bardzo pozytywnie odbierane przez ludzi. Psy pasterskie cenią sobie kontakt z ludźmi, dlatego należy z nimi przebywać w każdej wolnej chwili, zapewniając im tym samym bezpieczeństwo.

Co lubią psy pasterskie?

Jeśli ktoś zdecyduje, że chce przyjąć psa pasterskiego do własnego domu, warto wiedzieć co takie psy lubią. Na pewno nie powinno się od nich oczekiwać nadmiernej aktywności. Co prawda lubią długie spacery i należy z nimi na nie wychodzić jak najczęściej, jednak nie będą dobrymi kompanami jeśli chodzi o treningi wytrzymałościowe, np. podczas biegania. Psami pasterskimi powinny zajmować się osoby sympatyczne, o miłym usposobieniu, ale też takie, które są cierpliwe i mają sporo wolnego czasu. O psa pasterskiego trzeba troszczyć się praktycznie w każdej minucie jego życia, lubią przebywać na łąkach i doskonale się tam odnajdują. Nie powinny nikomu sprawić problemów, jeśli człowiek zdecyduje się przyjąć je pod swój dach.

Psy lubiące towarzystwo ludzi

Psy pasterskie charakteryzują się również tym, że:

  • bardzo cenią sobie towarzystwo ludzi i nie znoszą długiej samotności,
  • lubią bawić się z dziećmi, tolerują je i nie reagują na nie agresywnie,
  • są bardzo ostrożne, rozsądne oraz opiekuńcze,
  • lubią, gdy się je często przytula, więc nie powinno się o tym zapominać.

Widać więc, że jeśli ktoś nie ma dużo wolnego czasu nie powinien decydować się na przygarnięcie psa pasterskiego. W takich sytuacjach lepiej wybierać inne odmiany. Psy pasterskie z pewnością okażą się najlepszymi przyjaciółmi ludzi, wystarczy o nie dbać i okazywać im pozytywne uczucia.