pokój dziecka

W dobie Internetu, telefonów komórkowych, tabletów, wszechobecnej telewizji oraz innych ekranowych wynalazków najmłodsze pokolenie jest bardzo zagrożone brakiem aktywności fizycznej. Z tego względu rozważni rodzice powinni zadbać o zorganizowanie dziecku codziennej dawki ruchu. Pomimo tego, że najzdrowsza jest aktywność na świeżym powietrzu warto pomyśleć oczywiście o zapisach na zajęcia nauki pływania, gry w piłkę, karate, tańca, czy też baletu. Doskonałym pomysłem jest również stworzenie w pokoju dziecka sportowego kącika. 

Sprzęt do ćwiczeń to inwestycja w zdrowie!

Podstawową zaletą kącika sportowego w pokoju dziecka jest stały dostęp do ćwiczeń o każdej porze dnia. Dziecko może ćwiczyć w domu kiedy tylko ma na to ochotę. Przestrzeń sportowa w domu sprawdza się znakomicie w okresie jesienno-zimowym kiedy dostęp na place zabaw i ruch na świeżym powietrzu są znacznie ograniczone. Co ważniejsze taka forma aktywności ma miejsce poprzez zabawę. Doskonale zorganizowany sprzęt sportowy w pokoju dziecka to przede wszystkim świetna zabawa. Nie ma mowy tutaj o żadnym przymusie, czy też konieczności ćwiczeń. Dziecko po prostu spontanicznie podejmuje aktywność fizyczną, która sprawia mu wiele radości i frajdy. Rozwija przy tym także swoją wyobraźnię, pomysłowość i kreatywność. Instalując w pokoju dziecięcym sprzęt sportowy zaszczepiamy w dziecku zdrowy styl życia oraz rozbudzamy zamiłowanie do sportu i naturalną potrzebę ruchu. Ćwiczenia fizyczne niewyobrażalnie wzmacniają mięśnie całego ciała, w tym głównie kręgosłupa. Poprawiają ogólną koordynację ruchową dziecka oraz kształtują właściwą postawę ciała i uczą utrzymywania równowagi. Co więcej sprzęt sportowy w pokoju dziecka zachęca do ćwiczeń także i rodziców. Wspólne, aktywne spędzanie czasu z dzieckiem buduje niesamowitą więź emocjonalną. Kącik sportowy w pokoju dziecka jest nieodzowny, gdy nasza pociecha ma problemy z wadami postawy i wymaga profesjonalnych ćwiczeń rehabilitacyjnych. 

Drabinka gimnastyczna – najlepszy sposób na aktywność dziecka

Najlepszym sposobem na zorganizowanie dziecku w pokoju aktywnego kącika jest zainwestowanie w wysokogatunkową, wielofunkcyjną drabinkę gimnastyczną. Taki przyrząd zapewnia różnorodność ćwiczeń i wymaga niewiele miejsca. Praktycznie na 1m2 możliwe jest zamieszczenie sprzętu, który doskonale zastąpi dzieciom zarówno trzepak, huśtawkę, jak i ściankę wspinaczkową. Nowoczesna drabinka gimnastyczna jest bardzo łatwa w montażu, ma stabilną konstrukcję i stylowy design odznaczający się bajkowymi barwami. Stanowi doskonałą, praktyczną dekorację pokoju. Największą popularnością cieszy się drabinka gimnastyczna będąca połączeniem elementów drewnianych i metalowych. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria, takie jak kółka gimnastyczne, linię do podciągania, czy też sznurkową drabinkę. Zdrowie i doskonała zabawa gwarantowane!

Czytaj więcej na https://benchk.com/

4 KOMENTARZE

  1. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, ale i nie można zapominać o rozwoju dziecka na innych szczeblach jak muzyka, czy sztuka. Warto prócz sprzętu sportowego zapewnić dziecku też możliwość obcowania z instrumentami muzycznymi.

  2. Aktywny tryb życia jest ważny w każdym wieku. Warto już od początku życia naszych dzieci zadbać o to by były aktywne i by miały nawyki. Możliwości sprzętowe są ogromne, tak samo jak wybór zajęć sportowych organizowanych dla dzieci właśnie od najmłodszych lat.

  3. Obecnie aktywność fizyczna jest bardzo ważna. A posiadanie sprzętu sportowego w pokoju dziecka czy ogólnie w domu daje nam możliwość na wykonywanie ćwiczeń o każdej porze dnia. I ćwiczyć może każdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here